Neden Papatya Anaokulu?

 Değerlerimiz: Her kurumun olduğu gibi bizim okulumuzun da vazgeçilmezleri var. Okulumuzun kuruluş felsefesinde belirlediğimiz önceliklerimizle eğitim-öğretimimize devam ediyoruz.

  • Okulumuzda açık ve olumlu iletişim yaklaşımı vardır.
  • Okulumuz öğrencileri, aileleri, idarecileri, eğitmenleri, çalışanları ile bir bütündür.
  • Okulumuzda koşulsuz sevgi ilkesinden asla ödün verilmez.Biz çocuklarımızı “çiçek açacaklar diye sulamayız zaten çiçek olduklarını bildiğimiz için su veririz”. Sevgi bizim aramızda koşula bağlı değildir. Her çocuğa ayrım gözetmeksizin sevgi ortamı eşit şekilde yansıtılır.
  • Oyunun okul öncesinin temeli olduğuna inanırız.Biliyoruz ki çocuklar “oyun ”la “oyun ”da öğrenirler. Bu ilkeden yola çıkarak oluşturduğumuz akademik planlamamızda oyunlar önceliklidir. Farklı kavramların ve değerlerin (paylaşma, eşitlik, hak arama, özgürlük, kurallara uyma vb) oyun içinde kavrandığını biliyoruz.
  • Eğitimcilerimiz alan uzmanlarıdır ve kendi alanlarında deneyimlidir.Eğitimcilerimizin alan mezunları olmasına, öğrenmeye açık olmalarına ve deneyimli olmalarına dikkat ederiz. Eğitimcilerimizin gelişimi bizim için önemlidir bu yüzden belirli aralıklarla farklı seminerler ve eğitimler düzenleyerek öğretmenlerimizin gelişimine katkı sağlarız.
  • Okulun tüm paydaşlarının eğitim öğretim sürecine işbirliği yapmasını önemseriz. Bu yüzden farklı etkinliklerle bu bütünlüğü pekiştirerek yansıtmaya çalışırız.
  • Dengeli beslenmeye ve hijyene önem veririz.

Misyonumuz: Kapımızı 2006 yılından itibaren ilk günkü heyecanla umut, sevgi ve şefkat ile açmaktayız ve dünyanın en değerli varlıklarını bu inançla karşılamaktayız. Adana’nın en donanımlı okullarından biri olarak, her çocuk özeldir ve farklı öğrenir sloganı ile yola çıktık. Çocukları kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissetmeleri için çalışmaktayız. Okulumuzda, çocuklarımızın kendilerine güvenen, özgür, bağımsız kararlar alıp uygulayabilen, sorumluluk bilinci kazanmış, insani değerlere sahip yaratıcı, girişken, etkili iletişim kurabilen sorun çözebilen bireyler olarak yetiştirmek temel hedefimizdir. Kreşimize katılan miniklerimizin sosyal gelişimlerine katkıda bulunan, el göz koordinasyonunu geliştiren, özgürce boyama yapabilen, kendi dönemine uygun aktiviteler ile kendilerini geliştirebilecekleri, enerjilerini olumlu yönde harcayacakları konsantrasyon sürelerine göre düzenlenen etkinliklere katılabilirler. Mutlu , sevgi ve şefkat dolu bir ekiple mutlu nesiller yetiştirme gayretindeyiz. Gelecek güzel günlerde de siz değerli velilerimiz ve parıldayan gençlerimizle buluşmak dileğiyle…